foto: Cergios/shutterstock.com

W sobotę 22 kwietnia tego roku na terenie Zakładów Farmaceutycznych POLPHARMA S.A. w Starogardzie Gdańskim odbędzie się Dzień Otwarty pod szyldem firmy. Wstęp jest dla wszystkich wolny.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00. Rodziny pracowników Polpharmy oraz mieszkańcy regionu będą mieli okazję osobiście przekonać się, w jaki sposób w nowoczesnych i bezpiecznych warunkach wytwarzane są produkty Polpharmy.

Inicjatywa Dnia Otwartego to element strategii firmy, która otwiera się na lokalną społeczność i realizuje ideę dobrego sąsiedztwa.

Zgodnie z coroczną tradycją pracownicy firmy reprezentujący różne jej działy przygotowali szereg atrakcji dla odwiedzających. Zaplanowano eksperymenty naukowe oraz symulacje procesów w laboratoriach, oddziałach produkcyjnych i w magazynie firmy.

Wszyscy goście Dnia Otwartego skorzystają również z bogatej oferty zajęć i warsztatów związanych z programami realizowanymi przez Polpharmę w dziedzinach ekologii, profilaktyki zdrowotnej oraz aktywnego stylu życia. Wydarzenia te będą prowadzone we współpracy z partnerami firmy – organizacjami pozarządowymi, starogardzkimi instytucjami, kluczowymi dostawcami i lokalnymi mediami.

W swojej strategii Polpharma angażuje się w inicjatywy służące ochronie środowiska naturalnego i promujące postawy proekologiczne. Firma zachęca uczestników do przynoszenia na Dzień Otwarty zużytych baterii, plastikowych nakrętek, przeterminowanych leków oraz niewielkiego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przedmioty te będzie można wymienić na sadzonki kwiatów ogrodowych lub ekologiczne gadżety. Każdy, kto przyniesie 5 kilogramów makulatury, otrzyma w prezencie sadzonkę krzewu lub drzewa.

Zbiórka makulatury odbędzie się na parkingu przy drugiej bramie wjazdowej od godziny 10:30, natomiast odbiór sadzonek dla gości przewidziano na parkingu nr 2 na terenie firmy. Polpharma zachęca również do angażowania się w ideę upcyklingu. Polega ona na nadawaniu nowego życia niepotrzebnym już przedmiotom. Cenne inspiracje będzie można pozyskać na warsztatach artystycznych organizowanych z firmą DekoEko.

W ramach Dnia Otwartego Polpharmy można także pomóc innym.

Wszyscy goście zyskają możliwość podzielenia się ze starogardzkimi szpitalami książkami, płytami oraz filmami. Organizatorzy zapraszają ponadto do udziału w akcji pod nazwą “Miś ratownik”, w ramach której odbędzie się zbiórka maskotek przewidzianych jako stałe wyposażenie starogardzkich karetek pogotowia ratunkowego.

Podczas Dnia Otwartego dojdzie do jeszcze jednej inicjatywy charytatywnej. Na stoisku handmade pracownicy Polpharmy podzielą się wyrobami własnej produkcji. Podczas imprezy prowadzona będzie sprzedaż tych wyrobów, a Polpharma podwoi środki zgromadzone w ten sposób. Łączny fundusz zasili wybrany cel społeczny.

Źródło: Polpharma.