foto: George Rudy/shutterstock.com

Firma Aflofarm objęła patronatem projekt szkoleniowy Farm@Bio, organizowany przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Inicjatywa jest skierowana do studentów i obejmuje między innymi szkolenia, warsztaty, zajęcia projektowe i wizyty studyjne.

Projekt Farm@Bio ma charakter długoterminowy: jego zakończenie zaplanowano na 2019 rok. Głównym celem pomysłodawców jest podniesienie kompetencji studentów Wydziałów: Farmaceutycznego, Nauk Biomedycznych i Kształcenia Podyplomowego.

Profesor doktor habilitowana Ewa Balcerczak, koordynator projektu ze strony Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, tłumaczy, że inicjatywa została stworzona z myślą o jak najlepszym przygotowaniu studentów ostatnich lat do dobrego startu na rynku pracy. Jak deklaruje uczona, Farm@Bio powstał w odpowiedzi na potrzeby społeczeństwa, rynku pracy oraz gospodarki opartej na wiedzy. Takie przygotowanie można zapewnić między innymi poprzez bezpośredni kontakt z wiodącymi firmami farmaceutycznymi.

W ramach projektu odbyły się już pierwsze zajęcia. Studenci mogli uczestniczyć w wykładach zatytułowanych „Organizacja pracy w laboratorium rozwoju, praktyczne aspekty formulacji leków”, które zostały przeprowadzone w siedzibie Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz w firmie Aflofarm. Po wysłuchaniu części teoretycznej studenci mogli sprawdzić swoją wiedzę w praktyce.

Aflofarm zorganizował ponadto wycieczki dla uczestników projektu, którzy mieli okazję odwiedzić nowoczesne laboratorium pionu rozwoju zlokalizowane w Pabianicach. Pod szyldem Aflofarm zajęcia ze studentami prowadził doktor nauk farmaceutycznych Marek Dąbrowa, absolwent Wydziału Farmacji. W swoim wystąpieniu przedstawiał studentom możliwości rozwoju zawodowego dostępne w firmie farmaceutycznej.

Hanna Wahl, dyrektor do spraw rozwoju w Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o. o., uważa projekt Farm@Bio za niezwykle potrzebny i pożyteczny. Pozwala studentom na własne oczy przekonać się, jak w praktyce wygląda praca w firmie farmaceutycznej. Jako jedna z wiodących firm farmaceutycznych w Polsce doskonale zdajemy sobie sprawę z potrzeby bliskiej współpracy ze środowiskiem akademickim – podkreśla przedstawicielka firmy. Jej zdaniem uczelnie medyczne w kraju to źródła wielu młodych talentów, które często decydują się na dołączenie do zespołu Aflofarm.

Co istotne, wszystkie działania realizowane w ramach projektu są bezpłatne. Do udziału w inicjatywie zaproszeni są wszyscy studenci Wydziałów: Farmaceutycznego oraz Nauk Biomedycznych i Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, którzy pozytywnie przejdą proces naboru. Bliższe informacje na temat projektu Farm@Bio dostępne są pod tym linkiem.

Projekt cieszy się współfinansowaniem ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój.

Źródło: farmabio.umed.pl.