foto: WHYFRAME/shutterstock.com

Prestiżową nagrodę “Byki i Niedźwiedzie” za rok 2016 otrzymała spółka Celon Pharma. To jeden z najstarszych i najważniejszych laurów przyznawanych spółkom giełdowym za debiut.

Celon Pharma S. A. wystartowała na giełdzie w październiku ubiegłego roku. Już w pierwszym dniu notowań kurs jej akcji wzrósł o 17,58 procenta.

Nagrodę o nazwie “Byki i Niedźwiedzie” co roku przyznaje Gazeta Giełdy “Parkiet”.

Doceniane są najlepsze giełdowe spółki oraz instytucje i organizatorzy rynku kapitałowego.

Głównym celem nagrody jest promowanie podmiotów i profesjonalistów przyczyniających się do rozwoju, upowszechniania i poszerzania rynku kapitałowego.

Prezes zarządu Celon Pharma S.A. Marcin Kaczmarek cieszy się z prestiżowego lauru. Jak deklaruje, nagrodę traktujemy jako zobowiązanie do tego, aby dzień po dniu kontynuować realizację naszej strategii biznesowej, w tym rozwój i komercjalizację projektów, które odpowiedzą na najważniejsze wyzwania kliniczne. Przedstawiciel władz spółki podkreśla, że sukces to dzieło pracy wielu osób, a ponadto doradców i partnerów podmiotu.

Celon Pharma S.A. jest spółką farmaceutyczną, która zajmuje się produkcją lekarstw oraz prowadzeniem badań naukowych. Firma istnieje od 2002 roku, jej założycielem jest doktor Marcin Wieczorek. Spółka posiada dwa laboratoria służące badaniom i rozwojowi produktów leczniczych (R&D) – farmaceutyków generycznych oraz innowacyjnych.

Aktualna kadra spółki liczy 250 osób. W sektorze badań i rozwoju pracuje 62 naukowców. Połowa z nich posiada tytuły doktorskie lub jest w trakcie ubiegania się o nie.

Źródło: Celon Pharma.