foto: George Rudy/shutterstock.com

Firma Medtronic informuje o wycofaniu z obrotu owalnych opatrunków na oko CurityTM oraz opatrunków z chlorkiem sodu Curity™. Chodzi wyłącznie o produkty o określonych numerach seryjnych i pochodzących z określonych partii produkcyjnych.

Uzasadnienie

Przyczyną podjęcia takiej decyzji jest stwierdzenie możliwości naruszenia sterylności opakowań. Na skutek tego niedopatrzenia opatrunki mogą teoretycznie przyczyniać się do zwiększenia ryzyka infekcji.

Nie otrzymano żadnych zgłoszeń na temat tego rodzaju przypadków, jednak ze względów bezpieczeństwa wdrożono działania korygujące. Powiadomiono o nich także Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Prośba o dokonywanie zwrotów

Medtronic apeluje o objęcie kwarantanną produktów o określonych numerach seryjnych i jednocześnie prosi o zwrot niezużytych egzemplarzy.

W przypadku trudności następujących w związku z niedostateczną ilością dostępnych do sprzedaży wyrobów, należy skontaktować się bezpośrednio z firmą.

Szczegółowe informacje o numerach wycofanych serii, a także warunkach zwrotów i adresach, na jakie należy wysłać niezużyte produkty, znajdują się pod tym linkiem.