foto: Sirirat/shutterstock.com

Firma Spero Therapeutics poinformowała, że zakończyła etap badań nad nową klasą antybiotyków, które mają zwalczać bakterie oporne na dotychczasowe metody. Podmiot jest finansowany przez spółkę Google Ventures.

Inwestor – GV, czyli dawny Google Ventures – zainwestował w badania kategorii C kwotę 51,7 milionów dolarów. Firma Spero Therapeutics zajmuje się biofarmaceutyką i opracowuje nowe metody leczenia  zakażeń bakteryjnych.

Do inicjatywy dołączyli również inni inwestorzy: RA Capital Management i Rock Springs Capital. Beneficjent wykorzysta przekazane środki do wyprodukowania i testowania nowej klasy farmaceutyków przeciwko antybiotykoopornym bakteriom. Ważną korzyścią z dofinansowania będzie możliwość szybkiego transportu wyprodukowanych lekarstw do kliniki i – dzięki temu – najwcześniejsze rozpoczęcie badań klinicznych.

Prezes i dyrektor generalny firmy Spero Therapeutics, Ankit Mahadevia, cieszy się z tak sowitego wsparcia ze strony partnerów. Jak mówi, finansowanie dostarcza nam niezbędnych zasobów do przeprowadzenia naszej agresywnej strategii w celu lepszego leczenia zakażeń bakteriami wielolekoopornymi i jesteśmy dumni, że zdobyliśmy zaufanie i poparcie w naszych działaniach od takich szanowanych partnerów.

Przedstawiciel Google Ventures Krishna Yeshwant zaznacza, że wybór firmy jest bardzo świadomym działaniem. Spero pracuje nad jednym z największych problemów medycyny – opracowuje leki przeciwbakteryjne dla obecnie najbardziej odpornych na leczenie chorych – przekonuje reprezentant inwestora.

Google Ventures jest przekonany, że partnerski podmiot dysponuje utalentowanym zespołem z dużym potencjałem, dzięki któremu możliwe jest wdrożenie na rynek nowych lekarstw antybakteryjnych w niezwykle krótkim czasie.

Jest to bezcenny atut, który zachęcił inwestora do zaangażowania się w projekt.

Rzeczywiście portfolio firmy Spero Therapeutics budzi uznanie. Podmiot zaprojektował platformę do produkcji lekarstw o nazwie Potentiator i specjalizuje się w znajdowaniu antybiotyków skutecznych przeciw bakteriom Gram negatywnym. Firma stworzyła już dziesięć leków przeciwbakteryjnych. Na jej koncie widnieje sześćdziesiąt patentów.

Źródło: drugdiscovery.pharmaceutical-business-review.com.