foto: Wallenrock/shutterstock.com

Reprezentujący Korporację Inwestycyjną Polskiej Farmacji Jacek Szwajcowski zaznaczył, że decyzja o wezwaniu do zapisów na sprzedaż akcji spółki Pelion była w pełni uzasadniona. Jak podkreślił, ważne prawne regulacje są wprowadzane zbyt często, a przyjęta przez Sejm nowelizacja “apteka dla aptekarza” z punktu widzenia rozwoju spółki jest niekorzystna.

Jacek Szwajcowski jest zdania, że procedowane korekty prawne w sektorze farmaceutycznym są długofalowo szkodliwe dla rodzimego biznesu aptecznego. Skala regulacji i ograniczeń wyraźnie zawęża perspektywy rozwoju. W związku z tym decyzja o ogłoszeniu wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji Pelion S.A. jest całkowicie uzasadniona i racjonalna.

W najbliższy czwartek o godzinie 11:00 odbędzie się czat inwestorski z Jackiem Szwajcowskim. Reprezentant Korporacji Inwestycyjnej Polskiej Farmacji odpowie na pytania użytkowników dotyczące sytuacji polskiego rynku farmaceutycznego: aktualnych problemów, wyzwań i perspektyw, zwłaszcza wobec poważnych zmian legislacyjnych w sektorze. Jacek Szwajcowski wypowie się także na temat przyszłości Pelionu. Pytania do gościa czatu można zadawać już teraz pod tym adresem.

Przed ponad miesiącem Korporacja Inwestycyjna Polskiej Farmacji sp. z o. o. ogłosiła publiczne wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Pelion S.A. Wzywający zamierza skupić do 8 273 693 akcji, w tym do 8 250 393 akcji na okaziciela, dających do 45,24% ogólnej liczby głosów na WZ oraz do 23 300 akcji imiennych, dających do 0,64% ogólnej liczby głosów na WZ spółki Pelion S.A.

Pelion to wiodąca grupa kapitałowa aktywna na rynku ochrony zdrowia w Polsce i na Litwie. Spółka prowadzi działalność w sektorze dystrybucji farmaceutycznej i drogeryjnej.

Źródło: strefainwestorow.pl.