foto: Steve Lovegrove/shutterstock.com

Białostockie Biuro Okręgowej Izby Aptekarskiej wydało specjalny komunikat w związku z informacjami o przypadkach kradzieży w tamtejszych aptekach. OIA zwraca się z apelem do personelu placówek o zachowanie wzmożonej czujności.

Biuro białostockiej Izby opisuje niedawny przypadek kradzieży, do jakiej doszło w jednej z aptek. Zdarzenie miało miejsce w części samoobsługowej obiektu. Wartość przechwyconych produktów sięgnęła kwoty 1000 złotych.

Jak opisuje Izba, sprawczynią kradzieży jest najprawdopodobniej ucharakteryzowana młoda kobieta w peruce koloru blond. Weszła ona do apteki z dzieckiem w wózku. Wybrała produkty do pozorowanego zakupu i oświadczyła, że zapomniała karty płatniczej i nie dysponuje gotówką. Następnie poinformowała personel, że zamierza wykonać telefon do męża z prośbą, aby ten przyjechał do apteki i dokonał zapłaty. W “oczekiwaniu” na przyjazd męża kobieta dokonała kradzieży produktów kosmetycznych na łączną kwotę 1000 złotych. Sprawczyni pakowała przedmioty do wózka, torby oraz płaszcza, jednocześnie “zagadując” personel apteki, aby odwrócić jego uwagę. Po jakimś czasie kobieta pod błahym pretekstem opuściła placówkę i już do niej nie wróciła.

Biuro białostockiej OIA informuje w swoim komunikacie, że opisana sytuacja prawdopodobnie miała tam miejsce nie po raz pierwszy. Podmiot prowadzący aptekę zawiadomił o zdarzeniu policję.

W związku z sytuacją Izba zwraca się z apelem do pracowników aptek, aby wzmogli czujność zwłaszcza w częściach samoobsługowych placówek.

Pozwoli to uniknąć podobnych zdarzeń lub w porę zareagować na podejrzane zachowanie klienta.

Źródło: oiab.com.pl.