27 kwietnia 2017 r. we Wrocławiu odbędzie się kurs naukowo-szkoleniowy pt. “Żołądek i jelito podstawą Twojego zdrowia”. Uczestnictwo w zajęciach zakończone testem będzie honorowane 7 punktami edukacyjnymi przyznawanymi przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Organizatorem jest firma farmaceutyczna Aboca Polska.

Zajęcia zaplanowano w godzinach 9:00 – 14:00 w Hotelu Scandic przy ul. Piłsudskiego 49/57. Jako gość specjalny wystąpi lek. med. Sławomir Paweł Krzemiński. – gastroenterolog i specjalista II stopnia w zakresie chorób wewnętrznych.

Program kursu

Tematyka zajęć zapowiada się interesująco. Będzie można posłuchać ciekawych wykładów i zapoznać się z wiedzą o znacznym potencjale użyteczności. Pierwsze dwa wykłady będą dotyczyły ogólnych postępów farmakoterapii chorób układu pokarmowego i zostaną wygłoszone przez zaproszonego specjalistę.

Wokół zespołu jelita nadwrażliwego

Kolejny wykład obejmie tematykę nowego podejścia terapeutycznego do leczenia zespołu jelita nadwrażliwego i będzie poświęcony w dużej mierze innowacyjnemu preparatowi Colilen IBS produkowanemu przez firmę Aboca.
Produkt ten jest przeznaczony do leczenia zespołu jelita nadwrażliwego cechującego się bólem, wzdęciami oraz nieregularną aktywnością jelit. Jego działanie opiera się na skuteczności opatentowanego kompleksu molekularnego ActiMucin, zawierającego polifenole z rumianku i melisy, żywice z kadzidżowca i polisacharydy z aloesu. Substancje czynne tworzą cienką warstwę ochronną na powierzchni błony śluzowej jelit, dzięki czemu nie dochodzi do podrażnień.
Preparat może być stosowany od przez okres od dwóch do sześciu tygodni w zależności od stopnia nasilenia i trwania objawów. Standardową dawką określoną przez producenta są dwie kapsułki trzy razy dziennie, przy czym Colilen IBS może być łączony z innymi terapiami objawowymi. Nadaje się dla pacjentów powyżej ósmego roku życia, ale nie dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Temat nadkwaśności i refluksu

Ostatni wykład poruszy temat aktywnej bariery przeciwko refluksowi oraz nadkwaśności i będzie odnosił się do preparatu NeoBianacid, również wytwarzanego przez firmę Aboca.
Lek ten wykazuje działanie ochronne oraz łagodzące na żołądkowo-przełykową błonę śluzową. Przeznaczony jest do szybkiej pomocy w przypadkach pieczenia, bólu i uczucia nadkwaśności. Jego działanie oparte jest przede wszystkim o naturalne, bezglutenowe składniki roślinne pochodzące z upraw biologicznych.
Według informacji udzielanych przez producenta, za skuteczność preparatu odpowiada kompleks molekularny Poliprotect, będący wynikiem wieloletnich badań firmy Aboca. W substancji tej zachodzi synergia między składnikami mineralnymi a składnikiem polisacharydowym. Dodatkowe uzupełnienie stanowi związek flawonoidowy o właściwościach antyoksydacyjnych. Preparat tworzy ochronną warstwę na błonach śluzowych żołądka i przełyku nie dopuszczając do podrażnień.
Zalecaną dawką jest jedna tabletka w razie wystąpienia nieprzyjemnych objawów. Z kolei leczenie przypadłości takiej, jak refluks żołądkowo-przełykowy przewiduje stosowanie jednej tabletki po głównych posiłkach oraz jednej wieczorem, przed snem. Jeśli to konieczne można przyjmować kilka tabletek dziennie, nawet w niewielkich odstępach czasowych.
Produkt jest przeznaczony dla osób powyżej szóstego roku życia i jest uważany za wysoce bezpieczny. Należy jednak zachować ostrożność przy jednoczesnym zażywaniu innych leków, szczególnie takich, jak tetracykliny. Wskazane jest zachowanie przynajmniej 2 godzin odstępu między dawkami różnych preparatów.

Wykłady o terapii zespołu jelita wrażliwego oraz nadkwaśności i refluksu wygłosi mgr farmacji Bartosz Łukasik – specjalista ds. informacji medycznej i szkoleń firmy Aboca Polska. Program przewiduje również pokaz filmu korporacyjnego, a także projekcję filmu szkoleniowego. Na zakończenie kursu odbędzie się test zaliczeniowy. Szczegóły dostępne TUTAJ.

Udział w kursie jest bezpłatny, jednak ilość miejsc – ograniczona. Osoby zainteresowane powinny więc jak najszybciej przesłać zgłoszenia. W tym celu należy podać w mailu swoje dane (imię, nazwisko, dokładny adres miejsca pracy lub zamieszkania – ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość) i przesłać z dopiskiem KONFERENCJA WROCŁAW na adres info@aboca.pl. Zgłoszenia danych przyjmowane są również sms-em, który należy wysłać pod numer: +48 508 760 066.