foto: Chinnapong/shutterstock.com

Wiceprezes Neuca ds. finansowych Grzegorz Dzik poinformował na specjalnej konferencji prasowej, że do końca tego roku spółka chce przeznaczyć kwotę 20 milionów złotych na przejmowanie przychodni. Niewykluczone, że limit ten zostanie przekroczony, jak stwierdzono, “w uzasadnionych przypadkach”.

Grzegorz Dzik zaznaczył, że spółka cały czas pozyskuje kolejne przychodnie i czyni to z dużym powodzeniem. Jest to ważny element strategii firmy. Poszukujemy przychodni od strony biznesowej, dobrze zbilansowanych – podkreślił wiceprezes do spraw finansowych.

Przedstawiciel spółki dodał, że możliwe jest przekroczenie tegorocznej kwoty na ten cel. Stanie się tak, jeśli pojawi się przychodnia spełniająca kryteria i oczekiwania. Wówczas Neuca zainwestuje więcej niż 20 milionów złotych.

Przypomnijmy, że do końca lutego bieżącego roku Neuca zwiększyła liczbę przejętych przychodni lekarskich Świat Zdrowia do 57 placówek. Obejmują one swoim zasięgiem ponad 120 tysięcy pacjentów.

Niedawno informowaliśmy, że inny dystrybutor farmaceutyczny – Pelion – zamierza opuścić Giełdę Papierów Wartościowych. W tym tygodniu Korporacja Inwestycyjna Polskiej Farmacji (KIPF) ogłosiła publiczne wezwanie do zapisów na sprzedaż akcji spółki po cenie 52,33 zł za akcję. Wzywający planuje wycofanie spółki z giełdy.

Neuca nie ma takich planów. Jak zaznaczył prezes firmy Piotr Sucharski, nie myślimy o wyjściu z giełdy, mamy pomysł na biznes długoterminowy. Jesteśmy pewni tego, że rynek kapitałowy wpisuje się w naszą misję, w naszą strategię.

Grupa Neuca to lider sektora hurtowej sprzedaży leków w Polsce. Łączny udział spółek z grupy w krajowym rynku hurtu aptecznego wyniósł pod koniec 2016 roku 29,4%.

Źródło: money.pl.