Foto: Andrey_Popov/shutterstock.com

Wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda podał się do dymisji. Dziennikarze donoszą, że ten ważny przedstawiciel resortu podjął decyzję w bardzo burzliwej atmosferze.

Krzysztof Łanda to postać uważana za kluczową dla polityki zdrowotnej pod egidą obecnego rządu. Wiceminister wielokrotnie zabierał głos w najważniejszych dla tego sektora zagadnieniach, zapowiadając reformy, wyjaśniając ich założenia czy odpierając zarzuty krytyków w publicznej debacie. Dziś okazuje się, że postanowił odejść z resortu.

Jak donoszą dziennikarze “Fakt24”, w Ministerstwie Zdrowia zapanowała nerwowa atmosfera.

Według relacji jednego z pracowników resortu, Krzysztof Łanda miał bardzo emocjonalnie zrezygnować z zajmowanego stanowiska, a jego dymisja może nie być jedyną.

Dziennikarze przekazali nieoficjalną jeszcze informację o odejściu innej ważnej postaci resortu. Chodzi o Ewę Warmińską, zastępcę dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji. Jest to osoba uważana za bliską odchodzącemu wiceministrowi. Pracownik resortu twierdzi, że zwolnień ma być więcej.

Po doniesieniach medialnych Ministerstwo początkowo nie potwierdzało informacji o dymisji wiceministra Łandy. Pracownicy twierdzili, że sytuacja ma związek z “porywczym charakterem” polityka. Dziennikarze dysponują jednak informacjami, które wskazują na to, że pismo z dymisją zostało złożone na biurku szefa resortu Konstantego Radziwiłła i z jego akceptacją przesłane do premier Beaty Szydło.