foto: chuckstock/shutterstock.com

Funkcjonariusze policji z Wrocławia zlikwidowali nielegalną internetową aptekę. W ofercie tego podmiotu znajdowały się głównie specyfiki odchudzające, między innymi domowej produkcji.

W związku ze sprawą zatrzymano trzy osoby, jedna z nich trafiła do aresztu. Nielegalna apteka działała od 2014 roku. Jej klientami było 1000 osób z całego kraju. Jak ustalono, były one przekonane, że nabywają autentyczne produkty.

Na miejscu funkcjonariusze znaleźli urządzenia do produkcji tabletek, opakowania, etykiety, hologramy, a ponadto rozmaite substancje chemiczne. Zabezpieczono też 50 tysięcy gotowych tabletek.

Pomysłodawcom procederu może teraz grozić do dwóch lat więzienia. Według obowiązującego prawa zabroniony jest obrót lekami bez zezwolenia albo sprzedawanie produktów, które nie są dopuszczone do obrotu w Polsce.

Zatrzymani przez wrocławskich policjantów sprawcy są mieszkańcami województwa pomorskiego. Jeden z nich trafił do aresztu. Do odkrywania tego rodzaju przestępstw dochodzi często na terenie wrocławskiej sortowni poczty przy ul. Avicenny na peryferiach miasta.

Najczęstszymi produktami służącymi sprawcom do nielegalnego obrotu w Polsce są właśnie środki na odchudzanie, a także preparaty na potencję. W sieci zauważa się też między innymi niewiadomego pochodzenia anaboliki i tabletki wczesnoporonne.